Szczęśliwego Dnia Św. Patryka!

stpatricksdayPozdrawiam serdecznie wszystkich słuchaczy z Irlandii! Siedemnasty marca to Dzień Świętego Patryka, patrona Waszego kraju. Wiem, że dziś w Irlandii ludzie ubierają się na zielono, dobrze się bawią, uczestniczą w festynach, piją zielone piwo lub „dzbanek św. Patryka” czyli szklaneczkę whiskey pitą jednym duszkiem! Jestem przekonana, że dziadek Leon byłby perfekcyjnym Irlandczykiem ;-). Uwielbia whiskey!

Czy wiecie kim był św. Patryk? Był biskupem i misjonarzem. Jego życie to niesamowita historia. Kiedy był nastolatkiem, został porwany i przez kilka lat pracował jako pasterz. Udało mu się uciec i kiedy został biskupem, zdecydował, że wróci do Irlandii po to, by szerzyć chrześcijaństwo. Uczył religii na trójlistnej koniczynie (shamrock).

Jeśli będziesz mieć dzisiaj trochę szczęścia, może spotkasz małego, irlandzkiego skrzata – leprechauna. Leprechauny zajmują się wyrobem butów, noszą kapelusz, palą fajkę i wiedzą, gdzie ukryty jest skarb – dzbanek pełen złota. Nie łatwo go znaleźć, bo ponoć znajduje się on na drugim końcu tęczy 🙂 Warto spróbować!

Bardzo podobają mi się irlandzkie legendy! Przygotowałam dla Was małą planszę z „Dniem św. Patryka” po polsku.

Pozdrawiam,

Grażyna

swpatryk.jpg

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s